Podczas szkoleń otwartych i  zamkniętych dzielimy się własną, wieloletnią praktyczną wiedzą. Przekazujemy od A-Z wiedzę o kulisach produkcji w Chinach i  zasadach komunikacji z partnerami z Chin. Dajemy praktyczne rady, pokazujemy przykłady błędów i sposoby ich unikania. Nie warto marnować czasu ucząc się na własnych  błędach, tracąc nerwy i pieniądze - uczcie się na naszych błędach :-)  i naszych sukcesach :-)

Motto naszych szkoleń to: LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ!

 • Produkcja i import z Chin, 21.01.2019
  Szkolenie dla wszystkich osób planujących import z Chin, dla kadry zarządzającej oraz dla pracowników firm handlowych.
 • Eksport do Chin, 12.02.2019
  Szkolenie dla firm zainteresowanych eksportem do Chin.
 • Logistyka i cło w imporcie z Chin, marzec 2019
  Szkolenie dla przedsiębiorców zainteresowanych zaawansowaną wiedzą dotyczącą transportu z Chin oraz kwestiami celnymi.
 • Produkcja w Chinach, import z Chin - konsultacje.
  Konsultacje i doradztwo indywidualne.
 • Własna firma w 7 krokach, 25.05.2019
  Szkolenie dla osób planujących uruchomienie własnej firmy. Szkolenie w ramach UO SGGW.
 • Kalkulacja kosztów importu
  Szkolenie uczy kompleksowego podejścia do kosztów związanych z produkcją w Chinach i importem z Chin.

Zakres tematyczny szkoleń i doradztwa.

 • Produkcja w Chinach pod marką własną lub licencyjną
 • Komunikacja z kontrahentami chińskimi w praktyce.
 • Negocjacje z Chińczykami.
 • Kalkulacja kosztów importu.
 • Logistyka i cło w imporcie lub eksporcie do/z Polski i UE.
 • Prawne aspekty współpracy z Chinami.
 • Ochrona znaku towarowego w Chinach.

Czyli: jak bezpiecznie i z sukcesem finansowym importować z Chin?

Po szkoleniu każdy uczestnik zdobywa wiedzę pozwalającą na samodzielne prowadzenie opłacalnego i bezpiecznego importu z Chin. Dotyczy to zarówno zakupów z oferty chińskiej firmy, jak również produkcji pod własną marką. Bardzo ważnym aspektem współpracy z Chińczykami jest ochrona marki lub wzorów przemysłowych, dlatego też szkolenia zawierają wiele informacji dotyczących prawnych aspektów współpracy z kontrahentami chińskimi.

Nauczymy każdego, kto planuje import z Chin, jak zrobić to dobrze i bezpiecznie.

Nauczymy każdego zasad opłacalnej produkcji w Chinach

Dlaczego warto?

Wszystkie osoby prowadzące szkolenia są związane z Chinami od wielu lat. Każdy, w zakresie specyfiki swoich działań był wielokrotnie w Chinach. Przekazujemy wiedzę praktyczną, daleko wykraczającą poza informacje dostępne w Internecie. W szkoleniach otwartych i zamkniętych, które prowadziliśmy w roku 2018 uczestniczyło kilkuset przedsiębiorców z Polski oraz państw Europy Wschodniej. Szkolenia oceniane są bardzo wysoko, a ja na życzenie udostępniam kontakty do uczestników, aby mogli Państwo zasięgnąć opinii.

Import nie jest trudny, pod warunkiem, że wiemy jak to robić. Nasze wieloletnie praktyczne doświadczenie w handlu zagranicznym oraz setki zadowolonych uczestników szkoleń są dobrą rekomendacją, że warto zaufać naszej wiedzy i umiejętnościom.

Zapraszam do współpracy, Dorota Czołak.

 

Stały Zespół:

Dorota Czołak - trener biznesu, wykładowca, specjalista-praktyk  handlu zagranicznego.

Dorota Czolak

Od 1990 roku pracuje w przedsiębiorstwach działających na rynku polskim i międzynarodowym, na stanowiskach managerskich: Dyrektor Handlowy, Dyrektor Marketingu, Dyrektor Importu, Prezes Zarządu. Ma bogate doświadczenie związane z budowaniem organizacji, zarządzaniem zespołami i projektami oraz wprowadzaniem nowych produktów na rynek. Specjalizuje się w handlu zagranicznym, jest znawcą kultury dalekowschodniej i pracy w środowisku międzykulturowym. Doświadczenie praktyczne zdobywała także podczas licznych podróży zagranicznych związanych z wielotygodniową pracą w Chinach, na Tajwanie, w Korei.

Od roku 2004, po ukończeniu studiów w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, czynnie działa w branży szkoleniowej.   Prowadzi szkolenia z zakresu komunikacji międzykulturowej, bezpiecznego importu z Chin, negocjacji, zarządzania zespołami, doskonalenia umiejętności profesjonalnego handlowca. Występuje na konferencjach jako prelegentka, wykłada na U3W, jest mentorką studentów uczestniczących w programie Top Young 100. Bierze udział w projektach Assessment i Development Center. Interesuje się kulturą chińską oraz zmianami społecznymi w Chinach. Lubi uczyć. Jest członkiem Klubu Trenerów Biznesu.

Magdalena Gorzkowska - ekspert ds. produkcji artykułów licencjonowanych, praktyk współpracy z kontrahentami chińskimi.

Magdalena Gorzkowska

Swoje ponad 15-letnie doświadczenie w branży zbudowała wdrażając na polski rynek nowe produkty licencyjne dla różnych przedsiębiorstw. Dotychczas zrealizowała kilkaset tego typu projektów, w których nadzorowała pozyskiwanie licencji, obsługę kontraktów, wdrożenie produktów i ich promocję. Na podstawie wieloletniej współpracy z chińskimi producentami posiada gruntowną wiedzę z zakresu przygotowania dla nich projektów graficznych. Osobiście odpowiadała za produkcję, kontrolę jakości i import artykułów z Chin.

Bogate doświadczenia we współpracy z licencjodawcami (w tym z największymi globalnymi firmami, jak: Disney, Mattel, National Geographic, Lego itd.) wykorzystuje doradzając w zakresie wdrażania licencji średnim i dużym podmiotom na rynku polskim. Prowadzi szkolenia dla przedsiębiorców wchodzących w temat licencji oraz produkcji w Chinach. Współpracuje ze  słuchaczami studiów Executive MBA. Absolwentka marketingu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Miłośniczka podróży dalekich i bliskich.

Mariusz Kos - Prezes Zarządu Marko Service Sp. z o.o.  - spedycja międzynarodowa i krajowa.

Firma zajmuje się organizacją transportu drogowego, lotniczego, morskiego i kolejowego. W branży TSL od 1992 zarówno jako agent celny, jak i spedytor. Posiadane certyfikaty: Certyfikat Agenta Celnego (od 1992 r. jest wpisany na listę agentów celnych RP),  Certyfikat Kompetencji Zawodowych w zakresie transportu drogowego, Certyfikat Kompetencji w Zakresie Spedycji Międzynarodowej wydany przez Międzynarodowe Zrzeszenie Spedytorów FIATA z siedzibą w Zurichu.

 

Współpracuję również z innymi specjalistami - znawcami tematu i praktykami biznesu z Chinami: prawnik, tłumacz, ekspert ds. eksportu do Chin.