Zespół

  • Wieloletnie doświadczenie we współpracy z Chinami.
  • Ogromna wiedza praktyczna.
  • Chęć i umiejętności przekazywania wiedzy.

Oto my:

Dorota Czołak - trener biznesu, wykładowca, praktyk handlu zagranicznego. Z Chinami związana zawodowo od 1996 roku.

Od 1990 roku pracuje w przedsiębiorstwach działających na rynku polskim i międzynarodowym, na stanowiskach managerskich: Dyrektor Handlowy, Dyrektor Marketingu, Dyrektor Importu, Prezes Zarządu. Ma bogate doświadczenie związane z budowaniem organizacji, zarządzaniem zespołami i projektami oraz wprowadzaniem nowych produktów na rynek. Specjalizuje się w handlu zagranicznym, jest znawcą kultury dalekowschodniej i pracy w środowisku międzykulturowym. Doświadczenie praktyczne zdobywała także podczas licznych podróży zagranicznych związanych z wielotygodniową pracą w Chinach, na Tajwanie, w Korei. Osobiście odpowiadała za wykreowanie produktu, wybór chińskich dostawców, produkcję, kontrolę jakości i import artykułów z Chin, a także ich sprzedaż na rynku polskim.

Od roku 2004 czynnie działa w branży szkoleniowej. Prowadzi szkolenia z zakresu komunikacji międzykulturowej, bezpiecznego importu z Chin, negocjacji, zarządzania zespołami, doskonalenia umiejętności profesjonalnego handlowca. Występuje na konferencjach jako prelegentka, wykłada na U3W, jest mentorką studentów uczestniczących w programie Top Young 100. Bierze udział w projektach Assessment i Development Center. Interesuje się kulturą chińską oraz zmianami społecznymi w Chinach. Jest członkiem Klubu Trenerów Biznesu.

Magdalena Gorzkowska - ekspert ds. produkcji artykułów licencjonowanych, praktyk współpracy z kontrahentami chińskimi. Z Chinami związana zawodowo od 2005 roku.

Swoje ponad 15-letnie doświadczenie w branży zbudowała wdrażając na polski rynek nowe produkty licencyjne dla różnych przedsiębiorstw. Dotychczas zrealizowała kilkaset tego typu projektów, w których nadzorowała pozyskiwanie licencji, obsługę kontraktów, wdrożenie produktów i ich promocję. Na podstawie wieloletniej współpracy z chińskimi producentami posiada gruntowną wiedzę z zakresu przygotowania dla nich projektów graficznych. Osobiście odpowiadała za produkcję, kontrolę jakości i import artykułów z Chin.

Bogate doświadczenia we współpracy z licencjodawcami (w tym z największymi globalnymi firmami, jak: Disney, Mattel, National Geographic, Lego itd.) wykorzystuje doradzając w zakresie wdrażania licencji średnim i dużym podmiotom na rynku polskim. Prowadzi szkolenia dla przedsiębiorców wchodzących w temat licencji oraz produkcji w Chinach. Współpracuje ze słuchaczami studiów Executive MBA. Absolwentka marketingu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Miłośniczka podróży dalekich i bliskich.


Mariusz Kos - Prezes Zarządu Marko Service Sp. z o.o.  - spedycja międzynarodowa i krajowa. Z Chinami związany zawodowo od 1996 roku.Link do strony

Swoją karierę zawodową rozpoczął od pracy w składzie celnym. Od 1992 r. jest licencjonowanym agentem celnym wpisanym na listę agentów celnych. Pełnił rolę kierownika oddziału agencji celnej na terminalu Okęcie. W 1996 roku utworzył swoją firmę spedycyjną, która również jest agencją celną. Spółka prowadzi każdy rodzaj działalności spedycyjnej w transporcie lotniczym, morskim, drogowym i kolejowym.

Uczestniczył w ponad 20 konferencjach spedycyjnych na całym świecie, począwszy od Chin po Meksyk i Brazylię dyskutując o praktycznych problemach logistycznych  z partnerami z całego świata. Od początku prowadzenia działalności pomaga klientom w imporcie i eksporcie ich towarów w dowolnym kierunku na świecie, rozwiązując bieżące problemy logistyczne i celne oraz biorąc pełną odpowiedzialność za cały łańcuch dostaw klientów firmy.

Wykształcenie: oprócz umiejętności budowy samolotów (po MEIL na PW) ukończył podyplomowe studia na wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej. Od 1992 roku posiada licencję czynnego Agenta Celnego i do dziś na bieżąco dokonuje zgłoszeń celnych towarów. Od 2001 roku posiada Certyfikat Kompetencji Zawodowych w zakresie pośrednictwa przy przewozie rzeczy, czyli w spedycji, natomiast od 2005 roku – Certyfikat Kompetencji Zawodowych zakresie spedycji międzynarodowej poprzedzony egzaminem oraz wydany przez FIATA - Międzynarodowe Zrzeszenie Spedytorów Międzynarodowych. Od samego początku działalności spółki przygotowywał zespoły ludzi do zdobywania nowego zawodu w branży spedycyjnej. Dzięki temu posiada ponad 20 letnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń w zakresie różnych rodzajów spedycji.

Współpracujemy również z innymi specjalistami - znawcami tematu i praktykami (tłumacze, prawnicy).